Żelki – ulubione słodycze dzieci i dorosłych

Żelki od lat należą do jednych z najbardziej lubianych słodyczy. Znajdują swoich sympatyków w różnych grupach konsumentów. Żelki są lubiane przez dzieci, młodzież i dorosłych – ale dlaczego? Może to ich pyszne smaki i różnorodne kształty? Powodów, tak jak rodzajów żelków, jest wiele! Dlatego wspólnie spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego wszyscy uwielbiamy żelki?

Żelki – ulubione słodycze dzieci

Żelki zdecydowanie przyciągają mnogością smaków oraz kształtów. Owocowość żelków to jedna z ich największych zalet, zarówno smakowych, jak i wartościowych, ze względu na dodatek prawdziwego soku owocowego. Wiśniowe, truskawkowe, jabłkowe, brzoskwiniowe, pomarańczowe oraz cytrynowe, to jedne z najbardziej dostępnych propozycji smakowych. Coraz częściej możemy znaleźć żelki o bardziej wyszukanych owocowych smakach, takich jak: kokos, ananas, arbuz, banan, mango czy marakuja. Do jednych z najbardziej popularnych smaków żelków należą te o smaku coli. Jednak nie tylko słodycz zachęca do kupowania żelek. Kwaśne żelki znalazły ogromne grono konsumentów, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem.

Warto również wspomnieć o różnorodności wśród kształtów żelek. Najbardziej popularny kształt to nadal żelek miś – to zresztą pierwszy oficjalny kształt, jaki został wyprodukowany w tej grupie słodyczy. Ich mnogość zdecydowanie zachwyca najmłodsze grono konsumentów, pozwalając na doznania smakowe, wzrokowe oraz świetną zabawę. Żelki w kształcie owoców, misiów, dżdżownic, zwierząt oraz ulubionych postaci z bajek i kreskówek, otwierają drzwi dziecięcej wyobraźni, dając podwójną radość z ich jedzenia oraz zabawy. Dodatkowo, żelki nie brudzą rąk, a to szczególnie ceniona przez dzieci oraz młodzież zaleta żelków. Pozwala na swobodną zabawę oraz gry, bez konieczności ciągłego mycia rąk czy ekranu telefonu.

Czy dorośli lubią żelki?

Lubią i to bardzo! Różnorodne kształty, kolory i smaki na pewno się do tego przyczyniają, ale nie tylko. Wśród dorosłych konsumentów na uwagę zasługują żelki – suplementy. Żelki funkcjonalne, prócz dostarczenia przyjemności z ich jedzenia, spełniają dodatkowo różne funkcje. Mogą pomagać w zasypianiu, wspomagać naszą odporność dzięki zawartości odpowiednich witamin, czy też wpływać na naszą urodę. Są również żelki farmaceutyczne, które dostępne są głównie w aptekach, a to ze względu na wysoką zawartość składników aktywnych.

Na sklepowych półkach znaleźć można coraz większy wybór żelek wegetariańskich oraz wegańskich. Większość żelków produkowana jest na bazie żelatyny pochodzenia zwierzęcego. Jednak trendy panujące wśród współczesnych konsumentów przyczyniły się do zmiany receptury i zamiany żelatyny na ekstrakty pochodzenia roślinnego. Do najbardziej popularnych zamienników należą agar i pektyna. Oba zamienniki są idealnym dodatkiem do żelków ze względu na wysoką zawartość błonnika oraz bogactwo minerałów. W świecie słodyczy, żelki są również świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie oraz nietolerancje pokarmowe ze względu na ich prosty i jasny skład.

Co warto wiedzieć o żelkach

Świat żelków jest ogromny. Mnogość smaków, kształtów, kolorów, żelek kwaśnych, z nadzieniem i bez. Każdy znajdzie coś dla siebie! Dodatkowym atutem jest różnorodność w formie pakowania żelek. Na uwagę zasługują małe opakowania żelków 30 gram  – idealne do zjedzenia na raz. Choć trudno przejść obojętnie obok mega dużych paczek żelek, którymi możesz się dzielić z rodziną lub przyjaciółmi. Po otwarciu opakowania, żelki nie tracą na jakości ani smaku także mogą być przechowywane dłużej od standardowych słodyczy. Żelki możesz też w łatwy sposób przygotować samemu w domu. Jak to zrobić? Zachęcamy do sprawdzenia prostych i szybkich przepisów w Świecie Bebeto.

Recommended Posts