Halloween

Jest jeden taki dzień w roku, kiedy wszystko, co straszne, upiorne i przerażające staje się świetną zabawą! Halloween. Historię tego święta upatruje się w różnych kulturach, jednak jej początki w Europie sięgają XX wieku. Halloween to szczególny dzień, w którym dzieci i dorośli przebierają się za wampiry, potwory, duchy i czarownice oraz różne inne kultowe postacie znane z filmów czy telewizji. W Polsce Halloween pojawiło się w latach 90, najchętniej świętowane jest w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Cukierek albo psikus?

Słodka historia tego upiornie niezwykłego święta, ma swoje wyjątkowo przyjemne tradycje. „Trick or treat” znane jako cukierek albo psikus, to zwyczaj ściśle związany z Halloween. Przebrane za stwory i upiory dzieci, chodzą od domu do domu, prosząc o słodycze, z pytaniem: cukierek albo psikus? Tradycyjnie dzieci odwiedzają jedynie udekorowane halloweenowymi dekoracjami domy. Właściciele domów, którzy nie poczęstują słodkościami odwiedzających, mogą spodziewać się psikusów. Tradycja ozdabiania domów na Halloween oraz dzielenia się słodkościami jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych.

Dynia Halloween

Dynia to chyba najbardziej popularny symbol Halloween. Jack-o-Lattern to halloweenowa lampa zrobiona z wydrążonej dyni ze światełkiem w środku. Z okazji święta Halloween tradycyjnie stawia się je w oknach lub drzwiach domów. Przygotowanie dyni nie należy do najłatwiejszych zadań, warto jednak wspomnieć, że wydrążony środek można pysznie wykorzystać. Przepisy na dania z dyni takie jak ciasta, tarty oraz zupy krem to idealne rozwiązanie. Oczywiście, dostępne są również gotowe dynie na Halloween – Bebeto, w których znajdziemy wyjątkowo pyszne słodkości.

Strasznie fajna zabawa

Halloween to przede wszystkim zabawa – strasznie fajna zabawa! Mamy możliwość przebrania się za najróżniejsze straszydła oraz zrobienia upiornego makijażu na Halloween. „Apple bobbing” to najbardziej popularna zabawa. Polega na wyciąganiu zębami jabłka pływającego w wodzie, oczywiście bez pomocy rąk. Nie może zabraknąć również strasznych historii oraz wywoływania duchów. Wszystko co straszy w tym dniu jest dopuszczalne, ale trzeba pamiętać, że jest to zabawa. Podstawowe kolory wykorzystywane podczas Halloween to pomarańczowy, fioletowy oraz czarny. Kolory te warto użyć przy robieniu halloweenowego makijażu, ozdabianiu domów oraz przygotowywaniu strasznych słodyczy.

Najlepsze przekąski na Halloween?

Najlepsze przekąski na Halloween muszą być przede wszystkim strasznie pyszne. Żelki to uwielbiane przez dzieci, młodzież i dorosłych słodycze. Łatwe i szybkie przepisy na żelki znajdziecie na naszym blogu. Polecamy przepisy z colą oraz te z pomarańczą, będą idealnie pasować do kolorów Halloween. Owoce to także świetne halloweenowe przekąski. Obrana mandarynka wygląda prawie jak dynia, a przekrojony na pół banan z oczami i buzią z czekolady to strasznie pyszny duszek. Fanom słonych przekąsek zapewne przypadną do gustu pizzerki z serem w kształcie duchów oraz zapiekanki mumie. Zaraz przed Halloween, na sklepowych półkach, pojawiają się produkty dedykowane na tę okazję. Chipsy w kształcie duszków, zęby wampira, czy czekoladowe stwory i potwory – każdy znajdzie coś dla siebie, każdy znajdzie coś strasznego i równie pysznego.

Recommended Posts